}

Rádio Haná je mediálním partnerem Kulturních služeb města Moravská Třebová.

 

 

}

20. září 2018, v 19 hodin, kinosál muzea, vstupné: 250 Kč

 

 

=

Smím prosit? ...

Divadelní představení

Autoři: Gérard Bitton a Michael Munz

Henri de Sacy je vášnivý milovník všech žen. Jednoho dne se dozvídá, že má po své tetě zdědit balík peněz pod podmínkou, že se do roka ožení.

Ale jak se nemuset své vášně k ženám vzdát a zároveň splnit kladenou podmínku? Řešení bude překvapivé, rozuzlení ještě překvapivější.

Svižná komedie, která nabízí vtipné dialogy a krásné herecké příležitosti.

Hrají     Jan Révai, Martin Polách / Igor Bareš, Filip Čapka / Robert Jašków, Kateřina Janečková, Petr Pěknic / Karel Zima

Režie: Jaromír Janeček

 

}

25. září 2018 v 8:30 a 10:00, kinosál muzea, vstupné: 40 Kč

 

 

=

"Dášenka čili život štěněte"

Když se to narodilo, bylo jenom takové bílé nic, do hrsti se to vešlo; ale anžto to mělo pár černých ušisek a vzadu ocásek, uznali jsme, že je to psisko a protože jsme si přáli psí holčičku, dali jsme jí jméno Dášenka.

Jeden z nejoblíbenějších dětských příběhů od Karla Čapka nyní na jevišti.

 

}

4. října 2018 v 10:00, kinosál muzea, vstupné: 40 Kč

 

 

=

Čert a Káča

Kdo by neznal pohádkovou Káču, v českých pohádkách má mnoho podob, ale vždy je to  řízná, rázovitá lidová postava.Káča v  naší pohádce je mladé, energické děvče, které slouží u panovačné a sobecké kněžny.S ovčákem Jirkou se mají rádi a chtějí se vzít, ale k tomu potřebují povolení od  kněžny. Ta jim ho již  čtvrtý rok slibuje, ale stále to odkládá a odkládá… Závidí Káče její mládí a lásku a vymýšlí nejrůznější záminky, aby ji mohla trápit a sekýrovat. Ví, že Káča moc ráda tancuje a celý rok se těší na posvícenskou tancovačku. Schválně ji v ten den zavalí prací, aby jí pokazila jí radost a znemožnila jít kxmuzice. To je poslední kapka a  temperamentní Káča  v spravedlivém hněvu poví kněžně od plic, co si o ní myslí. Ta v záchvatu zlosti vyhodí Káču ze služby. Rozvážnější Jirka vidí, že se jim povolení k sňatku vzdaluje a přemlouvá Káču, aby šli společně za kněžnou a odprosili ji.To svéhlavá Káča odmítne  pohádá se ještě i s Jirkou. Káča osamí, z hospody je již slyšet muzika, na tancovačku nechce jít sama. Tu se zčistajasna objeví neznámý pocestný a dá se s Káčou do řeči. Nešťastné děvče mu vylije srdce a onen neznámý, který se představí jako vysoký úředník Nejvyššího pána jí slíbí, že jí s jejím trápením pomůže. Jenom prý musí jít panenka s ním a on ji domluví u Nejvyššího pána audienci a ten kněžně nařídí povolení k svatbě vydat. 

Ozve se pekelný kvapík, neznámý popadne Káču a kvapem s ní odtančí pryč. Kdo je onen pocestný a kam Káču odnáší je asi všem jasné.

Jak si naše Káča poradí s čertem? Jakou roli sehraje v našem příběhu Jirka, odhodlaný se postavit za svoji Káču a jak to dopadne s vytouženou svatbou? To se dozvíte v  představení.

 

}

7. října 2018 v 19:00, kinosál muzea, vstupné: 300 Kč

 

 

=

Divadlo Radka Brzobohatého uvádí představení Bruna Druarta "Parfém v podezření"

Pět žen. Dva policisté. Jedna mrtvola. Jeden luxusní parfém. Hledá se vrah. Napínavá francouzská krimi komedie rozehrává příběh pěti sester, do jejichž života zasáhla smrt majitelky nedalekého butiku. Všechny jsou v podezření, protože okolo slídí Oscar Berthomieu, vyšetřující komisař nevšedních zvyků, který vyznává ještě nevšednější policejní metody. Motiv může mít každá z nich, ale alibi, zdá se, nemá žádná. Co skrývají a co skrývá komisař? Bude vrah dopaden? A kde se vzala ta vůně parfému? Toto a ještě mnohem více prozradí Parfém v podezření!

Režie: Jakub Nvota

Hrají: Valérie ZawadskáJana ŠvandováSimona Postlerová, Vanda Károlyi/Jitka Smutná, Romana Goščíková, Lukáš Malínek, Lukáš Burian

Vstupné: 300 Kč, předprodej byl zahájen 3.9. 2018

}

11. října 2018 v 19:00, dvorana muzea, vstupné: 100 Kč

 

 

=

"Lubomír Brabec 65"

Kytarový recitál Lubomíra Brabce v rámci turné k jeho významnému životnímu jubileu.

Lubomír Brabec patří k nejvýznamnějším koncertním kytaristům současnosti. Pochází z Plzně, začínal jako houslista a ke kytaře se dostal až ve svých třinácti letech. Jako patnáctiletý vstoupil na plzeňskou konzervatoř a svá studia dokončil na konzervatoři v Praze. Významným mezníkem v jeho uměleckých začátcích byl úspěch, kterého dosáhl v roce 1974 na Mezinárodní kytarové soutěži v Paříži, kde získal titul laureáta. V roce 1980 získal stipendium britské vlády a pokračoval ve studiích na londýnské Royal Academy of Music, kde se ve světově proslulém Early Music Centre věnoval interpretaci dobové hudby minulých století se speciálním zaměřením na loutnovou literaturu

Lubomíru Brabcovi je vlastní stylově pestrý repertoárový rejstřík, kterým naplňuje své početně bohaté recitály i vystoupení s předními orchestry. Je oblíbeným hostem různých televizních pořadů a rozhlasových studií. Spolupracuje s nejrenomovanějšími pěvci a sólisty / Gabriela Beňačková, Elizabeth Vidal, Lucie Bílá, Petr Dvorský, Štefan Margita, Daniel Hůlka, Kateřina Englichová, Pavel Šporcl, Lubomír Malý, Jiří Bárta, Jaroslav Svěcený a další/. Neméně atraktivní je jeho nahrávací činnost. Diskografie Lubomíra Brabce obsahuje více než 30 titulů. /m.j. autorská alba F.Sor, J.S.Bach, F.Tárrega, N.Paganini, A.Vivaldi, H.Villa-Lobos / Za snímek Rodrigova Concierta de Aranjuez (Panton) byl roku 1986 oceněn „Zlatým štítem“ (nejlepší nahrávka roku) a brazilská vláda mu v roce 1989 udělila medaili Heitora Villa-Lobose. Od firmy Supraphon Records, obdržel dvě zlaté desky první v roce 1991 a druhou v roce 1996 za nahrávku Vivaldiho koncertů. V roce 2003 byl oceněn vydavatelstvím Multisonic zlatou a platinovou deskou za CD Vánoční Transformace.

Odborné kritiky jej považují za hudebníka vybraného vkusu, tónu a techniky, a řadí jej k nejbrilantnějším kytaristům světa.

Jako první hudebník na světě uskutečnil v roce 1997 koncert v šestém světadílu, v Antarktidě. Lubomír Brabec je aktivním extrémním jezdcem na divoké vodě, skialpinista a potápěč. Třikrát navštívil Antarktidu. V roce 2004 se zúčastnil jachtařské expedice přeplutí Drakeova průlivu do Antarktidy.

 

}

16. října 2018 v 10:00, kinosál muzea, vstupné: 40 Kč

 

 

=

Větrná pohádka

Podivín Větrovec cestuje po světě. Kam ho vítr zavane, tam o něm vypráví. Vypráví pohádku o dětech od větrného mlýna. Když jednou vítr ustane a dlouho bezvětří trvá, vydají se do světa, hledat krále větru. Průvodcem jim je kohout z korouhvičky a ten jim dá tuto hádanku: „Kdo je králem větru a kde přebývá? Kde se nejvzácnější, a nejmocnější vítr ukrývá?“ Jaká dobrodružství na cestě potkají? Najdou krále větru?

Komunikativní představení s písničkami a milým humorem.

Uvádí Teátr Pavla Šmída

 

}

31. října 2018 v 19:00, kinosál muzea, vstupné: 100 Kč

 

 

=

Divadelní představení Jedna a jedna jsou tři

Představení o láskách Antonína Dvořáka s živou hudbou.

Hra nam přibližuje dvě osudové ženy Antonína Dvořáka, milující ženu Annu a milovanou tajnou lásku Josefinu. Obě ženy vedou imaginární dialog o svém osudovém muži, rozdělený do klíčových epizod jejich pozoruhodného společného života od Dvořákových hudebních začátků a prvních úspěchů v Praze přes turné Evropou až k slavné premiéře Novosvetské symfonie v New Yorku. Ústřední myšlenkou hry je věčná pravda filosofů života, že žít s bytostí milující je větší štěstí, než snít o životě s bytostí milovanou, protože štestí nelze vysnít, jen prožít.

Pro všechny, milovníky nejen činoherního umění, ale také kouzla geniálních melodií velikána České hudby Antonína Dvořáka slyšené bez reprodukce prostřednictvím houslové virtuózky Zuzany Kožinové.

HRAJÍ

Anna: Kateřina Seidlová 
Josefina: Lucie Kožinová 
Múza: Zuzana Kožinová (housle) 
Hlas A. Dvořáka: Libor Hruška 
Vypravěč: Alfred Strejček 

Námět: Miluše Dreiseitlová, Zuzana Kožinová 
Režie: Libor Hruška 
Hudba: Antonín Dvořák

VE HŘE ZAZNÍ TYTO SKLADBY

Devátá symfonie “Z nového světa” – E-moll – 4. věta 
Karneval 
Mazurek – housle a orchestr 
Romance – housle a orchestr 
Stabat Mater 
Koncert H-moll pro violoncello a orchestr – 3. věta 
Osmá symfonie “Anglická” – G-dur – 4. věta 
Smyčcový kvartet F-dur „Americký“ – 4. věta 
Smyčcový kvartet F-dur „Americký“ – 2. věta 
Koncert H-moll pro violoncello a orchestr – 2. věta 
Koncert A-moll pro housle a orchestr – 3. věta 
Devátá symfonie “Z nového světa” – E-moll – 1. věta 
Devátá symfonie “Z nového světa” – E-moll – 2. věta 
Devátá symfonie “Z nového světa” – E-moll – 4. věta

}

4. listopadu 2018 v 18 hodin, obřadní síň radnice

 

 

=

Smetanovo trio - vzpomínkový koncert na Rudolfa Mánka

Jitka Čechová – klavír
Jiří Vodička – housle
Jan Páleníček  – violoncello

Smetanovo trio založené v roce 1934 legendárním českým klavíristou Josefem Páleníčkem, patří k nejprestižnějším českým souborům současnosti. Současní členové ve své interpretaci navazují na ideál, který vytvořili jeho předchůdci, ale i další významné sólistické osobnosti interpretačního umění 20. století, které se setkávaly na poli komorní hudby (Oistrach, Rostropovič, Richter; Stern, Rose, Istomin). I dnešní členové Smetanova tria – všichni tři významní čeští sólisté – dokazují, že základním předpokladem úspěchu každého kvalitního tria je dokonalá sólistická vybavenost hráčů. Na žádost pořadatelů čas od času kombinují svá triová vystoupení se sólovými skladbami, tak jak to odpovídá původní slavné tradici této komorní formace.
Cesta Smetanova tria je v poslední době lemována mimořádnými úspěchy. Je pravidelným hostem významných pódií doma (Pražské jaro, Janáčkův máj, Moravský podzim, Concentus moraviae, Malostranské komorní slavnosti) a v zahraničí (Francie, Německo, Švýcarsko, Velká Británie, Itálie, Slovinsko, Chorvatsko, Japonsko, Brazílie, USA, Egypt).
Spolupracuje s předními dirigenty — Jiří Bělohlávek, Libor Pešek, John Axelrod, Michael Boder, Tomáš Hanus nebo Stanislav Vavřínek — a s domácími i zahraničními orchestry, z nichž jmenujme například Bamberger Symphoniker, Orchestra della Svizzera italiana Lugano, Orchestre National des Pays de la Loire, Symfonický orchestr hl. města Prahy FOK, Pražská komorní filharmonie, Komorní filharmonie Pardubice nebo Moravská filharmonie Olomouc.

Vstupné: dobrovolné

 

}

5. listopadu 2018 v 10:00, kinosál muzea

 

 

=

Pyšná princezna

Pohádka s písničkami na motivy Boženy Němcové scénář a režie : Dana Bartůňková
hudba : Radim Linhart
hrají : Klára Jelínková / Klára Kučerová , Aleš Kubát / Jan Knespl, Julie Jurištová, Hana Tunová, Milan Duchek / David Schneider, Josef Vaverka / Michal Kuboušek.

V Půlnočním království žije pyšná princezna Krasomila. Když odmítne ruku krále Miroslava, ten se za ní vydá do jejího království v přestrojení za zahradníka. Vypěstuje zpívající květinu a najde si cestu k srdci pyšné princezny. Jejich lásku chce překazit rádce, který Půlnoční království ovládá. Miroslav a  princezna proto uprchnou a na útěku zažijí nečekaná dobrodružství. Princezna se nakonec dovídá, že její milý není zahradník, ale král a nic už nestojí v cestě pravé královské svatbě.

Uvádí Divadelní společnost Júlie Jurištové

}

7. listopadu 2018 v 19 hodin, dvorana muzea

=

Jimmy Bozeman&THE LAZY PIGS

Dvoranu muzea v Moravské Třebové rozezní country-blues Louisianského hudebníka Jimmy Bozemana

Americký hudebník Jimmy Bozeman zve na večer plný autentické country music, blues & hillbilly v doprovodu top hráčů české countryové scény.

Písničkář Jimmy Bozeman je příkladem generace nezávislých amerických hudebníků 70.let. Hlavní síla jeho příběhů tkví v osobním prožitku a poznání. Na cestě za hudbou procestoval spoustu míst z Louisiany do Texasu a přes Mexiko až do Prahy, kde se nakonec usadil. Sestavu jeho doprovodné kapely tvoří muzikanti s letitou hudební praxí, houslista Pepa Malina (Malina Brothers), kytarista Jakub Racek (Plavci), kontrabasistka Svatka Hlávková (ex. Pavel Bobek) a bubeník Tomáš Vokurka (ex. Věra Martinová). Jimmy Bozeman natočil již sedm alb. Nejnovější nese název Old, New and in Between a můžete na něm slyšet jeho autentický folk-hillbilly, honky tonk a

Předprodej od 1.10. v 16 hodin. vstupné: 150 Kč

Kulturní služby města Moravská Třebová
 
kino@ksmt.cz
kultura@ksmt.cz
reditel@ksmt.cz

461 311 127
datová schránka: b7h8u3
Městské muzeum Moravská Třebová
 
www.muzeummoravskatrebova.cz
muzeum@ksmt.cz
461 544 285
Zámek Moravská Třebová
 
www.zamekmoravskatrebova.cz
zamek@ksmt.cz

733 787 998

KSMT Moravská Třebová

Kulturní služby města Moravská Třebová

kino@ksmt.cz

kultura@ksmt.cz
reditel@ksmt.cz
461 311 127
datová schránka: b7h8u3

Městské muzeum Moravská Třebová

www.muzeummoravskatrebova.cz
muzeum@ksmt.cz

461 544 285

Zámek Moravská Třebová

www.zamekmoravskatrebova.cz
zamek@ksmt.cz
733 787 998

Město Moravská Třebová

www.moravskatrebova.cz
461 353 111

Muzeum Moravská Třebová

© Copyright Kulturní služby Moravská Třebová 2017     l      tvorba webu: www.bohuslavspacek.cz