Fiesta de Majáles

Fiesta de Majáles

Fiesta de Majáles

Majáles…! pro některé oslava jara, mládí, lásky, ale hlavně veselý svátek studentů plný zábavy a recese. V Moravské Třebové bohužel nemá dlouhou tradici a tu která byla zhatil covid. Jako v předchozím roce za studenty přišli zástupci kulturních služeb a TJ Slovan a představili nám akci majáles. Nabídli nám, abychom si vyzkoušeli organizaci. 

 

Z očí manažera majálesu: “ Nebudeme si nic nalhávat, ze začátku se to zdálo snadné, ale postupně se ukázalo na koho se lze a naopak nelze spolehnout. Bylo poznat, kdo má dostatek motivace a účastní se rád. Naopak se ukázalo i pár z nás, kteří zjistili, že organizace není pro ně. 

 

Nicméně toto období je úspěšně za námi. “

 

Kromě sportovní a zábavné kulturní části připravují studenti nově majálesový průvod s maskami, kostými a alegorickými vozy. Také nacvičují vlastní vystoupení, které tuto akci obohatí. 

 

“ Řekla bych, za mě osobně, že se spousta studentů dozvěděla, že práce a odpovědnost není snadná záležitost. Učení za pomocí praxe, jako je tato, je důležitá nejen pro budoucí práci, ale i osobní život. Jsem ráda, že nám takovou možnost poskytli a těším se, jaký bude výsledek. “

 

Bude se jednat o neziskovou akci, která má studentům umožnit získat nové zkušenosti, poznat nové přátele a také s občany města Moravské Třebové si společně užít trochu zábavy podle jejich gusta. 

Na místo kapely Sqost vystoupí skvělá skupina The Feet s Michalem Šafratou, který exceloval v Superstar 2020.