Rozmarné léto – Velkolepé finále

Rozmarné léto – Velkolepé finále

15:00 - Chůdadlo - Dell Arte - zahájení na chůdách

Chůdaři s obříma rukama procházejí mezi návštěvníky městských slavností, oslav dne dětí či jakýchkoli jiných akcí. Rozverní pouliční komedianti na chůdách si chtějí s každým podat ruku, poplácat jej po rameni nebo třeba i po zadku.

15:45 - Chůdadlo - Žonglérská odysea - žonglérská show

16:15 - Chůdadlo - Škola žonglování

17:00 - Chůdadlo - Drak, Jiří a věž - pohádka pro děti

18:00 - Bombarďák - písničky nejen pro děti

18:00 - Bombarďák - písničky nejen pro děti

BomBarďák je hudební skupina vystupující s písničkami pro děti.

19:30 - Cirk La Putyka - Kaleidoscope - artistní show

19:30 - Cirk La Putyka - Kaleidoscope - artistní show

Šílené skoky na obřím teeterboardu, skupinové taneční choreografie, závěsná akrobacie i lety na trampolíně. Gag střídá trik a rytmická hudba smích, hypnotické obrazy kontrastují s letní party pod širým nebem. Tradiční se potkává s moderním, ostřílení putykáři se mísí s mladou cirkusovou krví. Celkem osm akrobatů, herců a tanečníků v představení probleskuje podobně jako barevné střípky v krasohledu. Nemyslete. Otevřete oči, nastražte uši a nechte se pohltit křiklavou koláží umu a radosti.

„Jak název napovídá, v nové show se soustředíme spíše na krásu formy, dynamiku a kouzlo okamžiku, než že bychom filozofovali o nesmrtelnosti brouka.“ – Maksim Komaro

Inscenace Kaleidoscope vznikala během koronavirové pandemie, tvůrčí proces jsme proto museli přizpůsobit platným omezením. Na většině zkoušek byl kvůli zavřeným hranicím finský režisér přítomen jen díky internetu, kamerám a monitorům. 

 

Vhodné od 5 let. Bez jazykové bariéry. 

21:00 - Circus Problem

Parta punkových klaunů si založila hudební cirkus, ve kterém kombinuje balkánskou dechovku, diskotékový beat, laciný pop a špinavý house. S albem „Scandal“ bourají kluby a festivaly po celé republice i v zahraničí a nechávají za sebou mejdany protančené až do ranních hodin. Circus Problem je uskupením poněkud bláznivého charakteru, dohromady se dali v roce 2012 a za sebou mají nespočet pouličních vystoupení, klubových koncertů, městských oslav i festivalů.