Rozsvícení vánočního stromu

Rozsvícení vánočního stromu

Přijďte se naladit na vánoční čas a společně rozsvítit vánoční strom, poslechnout koledy a pobavit se. Od 15:00 se můžete těšit na dětské pěvecké sbory a žáky ZUŠ, rozsvícení stromu se uskuteční v 17:00, pak zazpívají děti z MŠ Jiráskova a Piaristická, na závěr vystoupí TOMÁŠ KOČKO&ORCHESTR se svým adventním programem. Předvánoční atmosféru doplní andělé na chůdách, slaměný betlém, pouštění lodiček, zvonička přání a také vánoční spirála na zámku. Nebudou chybět tvořivé dílničky pro děti s Krůčkem Moravská Třebová a DDM.

K vánocům už neodmyslitelně patří trhy. Také letos se můžou návštěvníci těšit na řemeslný Flerjarmark s pestrou nabídkou výrobků. Nebudou chybět šperky z korálků, minerálních kamenů nebo v chirurgické oceli. Vánoční ozdoby a dekorace, kožené peněženky i kabelky, autorské ilustrace, kalendáře, diáře nebo zápisníky. Přijede dětské oblečení, textilní doplňky, keramika, háčkované hračky, pro zahřátí čepice a mnohé další. Nebudou chybět teplé nápoje a pochutiny.

VSTUP ZDARMA

Od 17:30 vystoupí TOMÁŠ KOČKO&ORCHESTR se svým vánočním programem.

Alba Tomáše Kočka & ORCHESTRu získaly pět nominací na cenu Anděldvě ceny Anděl v kategorii deska roku World Music, v prestižní TOP 20 World Music Charts Europe bodovala čtyři alba (Poplór, Cestou na jih, Velesu a aktuální ONA) z nichž Velesu se ve WMCHE drželo čtyři měsíce a v celoročním bodování, v konkurenci alb z celého světa, skončilo na 25. místě.

Kapela svou hudbu pevně ukotvenou v moravské tradici koření folkovým vnorem, rockovým nápřahem i metalovými riffy.