SLAMÁK- Dožínkové a pivní slavnosti

SLAMÁK- Dožínkové a pivní slavnosti

Kapely, minipivovary, dožínkový průvod, tradiční řemesla, pohádky a dílny pro děti, bohaté občerstvení – To je SLAMÁK 2023

Náměstí

Náměstí

14:00

Dožínkový průvod a vystoupení Hřebečského tanečního souboru, tanečního souboru Jitřenka a TS Ševčík

Průvod vyráží od muzea, přes ulici Svitavská a Cihlářova na náměstí, kde jednotlivé soubory vystoupí.

Docuku

Docuku

16:00

Šestičlenná hudební formace Docuku z Valašského Meziříčí vznikla na sklonku r. 2001 díky iniciativě zpěváka a multiinstrumentalisty Jiřího Buksy. Její název znamená ve valašském nářečí „honem, rychle, svižně“ nebo také „dohromady“ a zúčastnění hudebníci jej naplňují ve svižných, melodických písničkách na pomezí folklóru a bigbítu. Písně, zaznamenané ve sbornících lidových písní nebo i vlastní tvorba, čerpající z odkazu moravsko-slezského, polského, slovenského či balkánského, jsou osobitě aranžovány a transformovány do podoby milostných balad či folklorbeatových „našlapaných“ skladeb.

 

Silver Spoons

Silver Spoons

Nadnárodní indii rocková kapela

V roce 2019 vyhráli Objev Roku 2018 v anketě Žebřík (IREPORT MUSIC AWARDS) a zároveň byli nominováni jako Objev Roku v Hudebních cenách Evropy 2. V roce 2022 vychází debutové album skupiny “COME AND GET IT”, které rovněž produkoval Jonny Anděl spolu s dalšími českými producenty.

Na konci roku 2018 vydali písničku “He’s Got My Money Now“, kterou nahráli v Los Angeles s českým producentem Jonnym Andělem a Danny Saberem, který produkoval Rolling Stones, Davida Bowieho či U2Po vydání se single stal instantním hitem v hitparádě na Evropě 2 a dokonce zazněla ve filmu Po čem muži touží s Jiřím Langmajerem a Táňou Pauhofovou v hlavních rolích.

Vanua 2

Vanua 2

Kapela Vanua2 vznikla v roce 2017 spojením excelentních hudebníků Blue Effectu s jedním z nejlepších nových hlasů na české scéně, zpěvákem Yannickem Tevi z ostrova Vanuatu. Čtveřice muzikantů, která osciluje mezi popem a rockem s kořeny ve world music, měla premiéru na vyprodaném koncertě v pražské Malostranské Besedě. Od té doby se jim kalendář zaplnil klubovými a festivalovými termíny a hudební recenzenti o nich hovoří jako o velkém objevu.

Aneta Langerová

Aneta Langerová

Aneta Langerová je osobitá česká zpěvačka a hudebnice. Záhy po vítězství v soutěži Česko hledá SuperStar se stala jednou z nejpopulárnějších českých zpěvaček. Ve snaze o ryzí autenticitu se vydala na cestu k psaní vlastních písní.

Autorský potenciál jí jako první pomáhal objevit Michal Hrůza. Po vlastních hudebních a textových prvotinách na albech Dotyk a Jsem jej naplno rozvinula při spolupráci na následujícím albu Na Radosti s klavíristou, hudebním skladatelem a producentem Jakubem Zitkem.

Dvě slunce byla v lednu 2021 nominována na cenu Asociace nezávislých hudebních společností IMPALA 2020.

Fredy&Krasty

Fredy&Krasty

 Natřískaný streetfunk, prostě žádná depka. Je to fakt pořádná porce divokého Funku!!! Česky rapované skladby, plné nadsázky a humoru jsou orámované skvostnými refrény. F&K, neboli české PAPRIKY, jak je tato kapela označována svými fanoušky, tvoří elektrizující trio. Leader a showman FREDY, basový TERMINÁTOR a otřískaný bubeník PAF. Základní trojce skvěle sekundují rapper Kappy, Opice CHEETA, která najednou sóluje jako šílená a předvádí neskutečné akrobatické equilibristiky, zatím co KRASTY, raubíř a tlusťoch všech dob se nikdy nenechá vyvést ze svého rošťáckého úchyláctví. Proud síly a energie tě dostane do trenek…

MINIPIVOVARY

Minipivovary:

Kojetín, Na Políčkách, Lončák, Nový Bydžov, Knížecí pivovar MT, Zlosin, Na Kopečku, Volf Široký důl, Buchťák, Mlejn, Louka.

Občerstvení:

Řeznictví Morávek, Brambůrky od farmáře, Trdelník, Makronky a cheesecake, Palačinky Lasona, Pekla Nepekla, bramboráky

PROGRAM NA ZÁMKU

PROGRAM NA ZÁMKU

Na zámeckém nádvoří se můžete těšit na doprovodný program pro děti, pohádky, ukázky lidových řemesel a tradic

15:30 - Pohádka O Ječmínkovi

Pohádka divadla 100 opic

17:00 - Zajíček a velká mrkvová záhada

17:00 - Zajíček a velká mrkvová záhada

Zajíček Kuliferda pěstuje mrkev. Věřte, že se na záhonku dost nadře, ale dělá to rád. Jenomže jednoho dne se mrkev ztratí.