Slamák – Dožínkové a pivní slavnosti

Slamák – Dožínkové a pivní slavnosti

Dožínkový průvod, koncerty kapel, minipivovary, pivní soutěže, tradiční řemesla, pohádky pro děti atd.

 

 

DOŽÍNKOVÝ PRŮVOD

14:30

Dožínkový průvod lidových tanečních souborů

od zámku přes ulice Jevíčská, Gorazdova, Brněnská, Cihlářova na náměstí

PROGRAM NA NÁMĚSTÍ

15:00

Povídání o pivu

Pan Zelenka vám bude vyprávět o tom, jak se vaří pivo, o historii pivovarnictví a další zajímavosti.

15:15

Vystoupení tanečních lidových souborů

Po příchodu průvodu na náměstí se vám představí jednotlivé soubory a zatančí své tradiční tance, typické pro svůj kraj, či region.

Vystoupí místní Hřebečský taneční soubor, Taneční soubor Jitřenka nebo také soubor Vysočan.

16:00

Cimbal Hell Band

Kapela CimbalHellBand je multižánrové trio moravských hudebníků hrajících v nevšedním nástrojovém obsazení.

Členové naší moderní cimbálovky mají za sebou dlouhou muzikantskou kariéru, působení v uměleckých souborech, kapelách, divadelních představeních, rádiích a uměleckých školách

Jejich revírem je Česko, jejich tempo je vražedné, jejich protivníci jsou opilí muzikanti, kapely hrající za pivo a párek bez zkušenosti s fakturacemi a zásadami slušného chování. Muži z kapely CimbalHellBand pracují ve dne v noci, jejich úkolem je chránit Vaši spokojenost

17:30

Mother’s Angels

Mladá skupina Mother’s Angels zažívá svůj comeback. Po delší pauze se vrací s novým CD a momentálně ji můžete také vidět jako předkapelu skupiny Divokej Bill. 

19:00

Honza Křížek s kapelou

Honza Křížek, frontman dnes již kultovních Walk Choc Ice, dlouholetý hlas Blue Effect, multiinstrumentalista, skladatel filmové a scénické hudby (mj. Zlatý muž z Ria nebo Cirk La Putyka), se letos vůbec poprvé ve své bohaté kariéře představuje se svou sólovou autorskou tvorbou.

Jeho hudební kariéra je spojována především s kapelami Walk Choc Ice, Blue Effect a Kollerband. Řadu let spolupracoval též s Ivanem Králem. Jako studiový muzikant se podílel na nahrávkách umělců jako Anna K, Miroslav Žbirka, Support Lesbiens, Krucipüsk

20:30

Sto zvířat

Roztančená kapela Sto zvířat přiveze do Moravské Třebové svoje aktuální album s názvem 30 let testováno na lidech. Výročí založení kapely zároveň odkazuje na skutečnost, že Zvířata jsou nejsilnější na pódiu. Přesto se jim živelná a spontánní energie koncertů daří zachytit i na studiových nahrávkách, čehož je novinka jasným důkazem.
Stejně tak potvrzuje, že kapela už řadu let nehraje pouze zběsile uhánějící skáčko, ale její muzika je výrazně pestřejší a barevnější. Na novince nechybí s přehledem a jistotou zahrané další styly jako rock, reggae, rocksteady a díky hlubokému, naléhavému a charismatickému hlasu Jany Jelínkové přibývá také výrazných šansonů.

21:30

Band-a-SKA

Band-a-SKA je kapela z okolí Týniště nad Orlicí, která se dala dohromady v roce 2010. Kombinuje off beatový rytmus SKA muziky s prvky popu, jazzu a funky

Své nejnovější album V našem lese děs a běs pokřtila letos v březnu. Kromě klubových a festivalových vystoupení v ČR má za sebou i koncerty v Polsku nebo vystoupení v Berlíně.

PROGRAM NA ZÁMKU

14:00 – 19:00

Ukázky lidových řemesel a tradic

Děti si mohou sami vyzkoušet lidová řemesla a tradice

Kovářství

 

Hrnčířství

 

Košíkářství

 

předení na kolovratu a drhání

 

POHÁDKY PRO DĚTI NA ZÁMKU

16:00

Zvířátka a loupežníci

17:30

Ošklivé káčátko