SLAMÁK – Dožínkové a pivní slavnosti

SLAMÁK – Dožínkové a pivní slavnosti

Také letos se můžete těšit na lidové soubory, spoustu muziky a minipivovary, které přivezou své pivní speciály. K tomu můžete zakousnout něco dobrého z foodtrucku Na chuť nebo jiné pochutiny. Ani děti nepřijdou zkrátka, na náměstí a na zámku se můžou těšit na doprovodný program v podobě  různých dílniček a pohádek.

Program na náměstí:

Vystoupení folklorních tanečních souborů HANÁ a HANAČKA za doprovodu HANÁCKÉ MOZEKE

Šouflšou  16:00

Že jsme naprosté zjevení v oblasti českého dixielandu, o nás napsali v Headlineru. Že k tomu přidáváme i něco z tradičního českeho písničkářství, říkáme sami. 🔥🪕 A tak není náhoda, pokud vás při poslechu napadnou jména jako Ivan Mládek, Jiří Suchý nebo Karel Plíhal. K těmhle (zatím známějším) kolegům se hrdě hlásíme a snažíme se jejich odkaz posunout zase o kus dál.

Korrontzi /ES/   17:30

 Korrontzi je baskická hudební skupina, která nenechává nikoho lhostejným, výkladní skříň celé kultury, která dokáže silou a energií svých živých vystoupení předávat zvuky a tance zakořeněné ve starověku i nové trendy ve folku.

Boogie Boys /PL/   19:00

Přestože jsou nejmladším evropskou kapelou hrajícím boogie, určitě patří mezi absolutní špičku. Kdo z nás si dosud myslel, že slyšel z pódia snad již vše, toho jistě Boogie Boys vyvedou z omylu.

Barbora Poláková    20:30

Zpěvačka a herečka Bára Poláková je pětinásobnou držitelkou hudebních cen Anděl, které ji přinesla obě její dosavadní alba. Je autorkou či spoluautorkou textů i hudby a autorkou většiny námětů svých videoklipů. Jeden z nich, klip ke skladbě “2-8-5” ocenila porota Music Ally Sendbox v Londýně jako “Best use of live streaming”. V posledních letech je doma spíše na hudebních než divadelních pódiích, jako herečka se ale představila hned v několika úspěšných filmech: Bábovky, Prvok, Šampón, Tečka a Karel, Kvarteto nebo Krajina ve stínu. Za poslední dva získala nominaci na Českého lva.

Brass Avenue    22:00

„Dechový showband, který se svými covery světových hitů roztančí každého!“
Žádne formální sezení na podiu za stojánky, ale pořádná choreografická show, která nemá na české scéně obdoby. Žádný Bach či Beethoven, ale originální aranžmá nejznámějších světových hitů.
Koncerty Brass Avenue nejsou jen o hudbě, stejný důraz kluci kladou na velkou pódiovou
show a komunikaci s publikem. Brass Avenue dovede zaujmout jakékoli publikum a
spolehlivě rozhýbe všechny generace.

 

Program na zámku:

ukázky tradičních řemesel

16:00 Pruhované panenky – Karkulka

18:00 Dřevěné divadlo – Princezna na hrášku

 

Pivovary:

1/ Pivovárek Na Kopečku 

2/ Pivovar Louka 

3/ Knížecí pivovar Moravská Třebová

4/ Pivovar Volf 

5/ Pivovar Zlosin

6/ Pivovar Lončák

7/ Pivovar Buchťák  

8/ Pivovar Padochov

9/ Pivovar Tvarg 

10/ Pivovar Lhotecký mlýn