Slavnosti regionu

Slavnosti regionu

Slavnosti regionu

Moravskotřebovské náměstí bude v sobotu 20. 7. 2024 od 13:00 dějištěm historicky prvního ročníku Slavnosti regionu Moravskotřebovska a Jevíčska. Kromě hudebních kapel je pro návštěvníky připraven bohatý doprovodný program plný zábavy pro všechny věkové generace. „Naším hlavním cílem je ukázat, co náš region může široké veřejnosti nabídnout. Kromě nádherných míst a bohaté historie zde máme i skvělé možnosti pro rekreaci a turismus. Chceme, aby se s místními aktivitami, produkty, řemesly a tradicemi seznámilo co nejvíce lidí. Program proto vznikal ve spolupráci se starosty okolních obcí a kulturními službami tak, aby vše bylo dostupné na jednom místě,“ uvedl starosta Pavel Charvát.

Během celého dne vystoupí místní spolky, umělci různých zaměření, výtvarníci a zajímavé osobnosti z celého regionu Moravskotřebovska a Jevíčska, kteří vám díky své práci představí jeho krásu a rozmanitost. Návštěvníci se mohou těšit i na výstavu vojenské a historické techniky od soukromého sběratele, kterou v rámci programu odprezentuje Muzeum v Mladějově. Pro milovníky originálních výrobků budou k dispozici produkty od místních rukodělných řemeslníků, součástí programu bude i předání Ceny města moravská Třebová za celoživotní přínos regionu, kterou převezme koncertní mistr Josef Klíč.

Na své si jistě přijdou i malí návštěvníci, na které čekají různé dílny, deskové hry a další zábavný program. Hudební část dne nabídne vystoupení významných osobností našeho regionu, včetně koncertního mistra Josefa Klíče, skupin NovaRock, Bluemy, Kaderus Blues & Rozcapený bobr. Zlatým hřebem večera bude vystoupení Davida Krause s kapelou a energické kapely N.O.H.A. Svým vystoupením zakončí Slavnosti skupina N.V.Ú.

Moderování celé akce se ujme známý moravskotřebovský rodák, herec a moderátor Zdeněk Mahdal.

Přijďte s námi strávit nezapomenutelný den a zažít jedinečnou atmosféru našeho regionu. Těšíme se na vaši účast!

Josef Klíč

Josef Klíč je český violoncellista a koncertní mistr Národního divadla v Brně. Studoval konzervatoř v Pardubicích, poté Janáčkovu akademii múzických umění u profesora Havlíka. Po té byl na stáži v Toyamě v Japonsku. Stal se vítězem mezinárodní soutěže Yamaha. Je držitelem mnoha českých i zahraničních ocenění. Kromě interpretování hudby je také skladatelem současné moderní hudby. V prestižní mezinárodní soutěži International Songwriting Competition v americkém městě Nashville uspěl v obrovské konkurenci a zvítězil se svojí skladbou It Depends.

BLUEMY

Hudební skupina “BLUEMY” z Jevíčka, hrající převážně blues rock

Eliška Weissová

 

Mezzosopranistka Eliška Weissová bohužel nevystoupí z důvodů důležitého konkurzu.

 

Kaderus Blues & Rozcapený bobr

Legendární kapely složené z muzikantů z Jevíčka a Moravské Třebové, hrající bluesovo-bigbítový repertoár.

David Kraus s kapelou

Zpěvák, herec, skladatel a kreslíř zahraje se svojí kapelou.

N.O.H.A.

exkluzivní koncert kapely N.O.H.A. Těšte se na pověstný, multižánrový, nadupaný mix drum and bass, dubstepu a world music v podání skvělých muzikantů! Je jasný, že tahle kosmopolitní kapela ( USA, CZ, Brazil ) přiveze do Moravské Třebové svou extra energickou show a vy byste u toho měli být!

N.V.Ú.

Jsme parta individuí a výrostků, která hraje něco mezi country a řezbáckou dechovkou!

Skutečnost je taková, že se kapela N.V.Ú. už od prvopočátku své existence, který sahá až do roku 1987, rozhodla vydat jasným a neochvějným směrem, kterým je punk rock a vše co s tím souvisí. Naše parta pobuřující společnost a povzbuzující mládež a punkáče šlape na punk rockové scéně bez přestávky přes 30let. Máme rádi řev syrových kytar, do koncertů sypeme veškerou energii, pereme do nástrojů, co to dá, milujeme hukot a divoký pogo pod pódiem. Baví nás hrát pro Vás, potkávat se s Vámi, užívat si atmosféru fesťáků, klubů a barů, rádi si dáme dobrej drink a dámské společnosti se nezříkáme. Je to náš životní styl a vychutnáváme si jej až do morku kostí.
Tak tohle je N.V.Ú., to jsme my, jsme ti špatní a hrajeme pogo, punk & rock´n´roll!